Gratulujemy naszemu Partnerowi, firmie Decoroom, wspaniałej akcji polegającej na remoncie pro bono dwóch gabinetów terapeutycznych w Przychodni Specjalistycznej dla Dzieci i Młodzieży przy Al. Wyzwolenia, należącej do Warszawskiego Szpitala SPZOZ. Przychodnia przy Al. Wyzwolenia to miejsce, które rocznie odwiedza prawie 26 tys. pacjentów w wieku od 1 miesiąca do 18 roku życia.

– Jako firma Decoroom, jesteśmy nie tylko specjalistami od architektury wnętrz, ale prywatnie przede wszystkim rodzicami. Większość naszych pracowników ma dzieci i wie, z jakimi problemami borykają się ich pociechy. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że psychiatria dziecięca w Polsce nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi, a małych pacjentów wciąż przybywa. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć jedną z takich placówek, aby stała się przytulnym miejscem pełnym dobrej energii – przyznaje Adam Budzyński, prezes Decoroom.

Gabinety terapeutyczne odnowione przez Decoroom to nie jedyne pomieszczenia, które wymagają remontu. Także inne firmy mogą zaoferować swoje wsparcie i pomoc na wiele sposobów. Gorąco zachęcamy naszych Członków do zgłaszania chęci pomocy.

– Firma Decoroom nadała pewien kierunek, udowodniła, że z sukcesem można łączyć cele biznesowe z działalnością charytatywną. Ufam, że wzorem jej działania inne firmy pójdą jej śladem. Uwarunkowania, w których funkcjonują publiczne podmioty lecznicze, są na tyle ograniczające, że bez zewnętrznego wsparcia trudno jest realizować marzenia o pięknej, komfortowej infrastrukturze, nowoczesnych rozwiązaniach. Z reguły pozyskiwane z zewnątrz środki finansowe, pochodzące z funduszy samorządowych, czy też unijnych przeznaczone są na duże, kompleksowe projekty, ale pamiętać należy, że w toku codziennej pracy, intensywnej eksploatacji nasza infrastruktura się niszczy i wymaga doraźnych remontów, napraw, a na to nie zawsze stać publiczne placówki. Jest to zatem pole do współpracy z przedsiębiorcami – podkreśla Izabela Marcewicz-Jendrysik, Dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ.

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego akcję: