Byliśmy uczestnikami XI edycji Pikniku z Klimatem, który odbył się 2 września 2018 roku na placu Zamkowym. Po raz kolejny mieliśmy okazję brać udział w wydarzeniu, któremu przyświeca idea troski o zieleń i naturę, a także świetna zabawa w rodzinnym gronie. To tu spotykają się ekologia, kultura i tematy ważne dla mieszkańców Warszawy. Główne hasło tegorocznej edycji Pikniku brzmiało: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”.

Wydarzenie  od lat jest świetną okazją, żeby promować  deweloperów zrzeszonych w Oddziale Warszawskim PZFD wśród mieszkańców Warszawy. W tym roku, swoją obecnością chcieliśmy pokazać rosnący wkład deweloperów w zazielenianie i wzbogacanie przestrzeni wokół budowanych inwestycji. W związku z powyższym, firmy członkowskie OW PZFD postanowiły podzielić się z Nami wizualizacjami inwestycji, na terenie których zastosowano proekologiczne rozwiązania. Nadesłane zdjęcia jak i prezentację multimedialną, mogliśmy podziwiać przy Naszym stoisku. Dodatkowo, na rodziny odwiedzające nasze stanowisko, czekały atrakcje w postaci malowania dziecięcych twarzy czy wspólne malowanie kartonowego domku, będącego symbolem wspólnoty.

Ponadto, po raz pierwszy przeprowadziliśmy wśród odwiedzających ankietę, mającą pomóc nam zorientować się w potrzebach mieszkaniowych warszawiaków. W zamian, goście otrzymywali praktyczne gadżety dla swoich uciech. Z relacji gości odwiedzających Piknik wiemy, że warto angażować się w tego typu wydarzenia!