PZFD WAWA Slider DLACZEGO.001

 

Dobry wybór, czyli kupujemy od deweloperów

Kupujący własne mieszkania często zastanawiają się nad wieloma kwestiami – lokalizacją, metrażem czy ceną. Sprawdzają liczne oferty w poszukiwaniu inwestycji, która zwróci ich uwagę, spędzając wiele godzin na stronach z ogłoszeniami. To w końcu często decyzja na wiele lat, a nawet na całe życie, dlatego warto dokładnie określić własne oczekiwania i możliwości, a także poznać wszystkie elementy procesu, dzięki czemu łatwiej odpowiemy sobie na pytanie: "jak kupić mieszkanie od dewelopera". Obecnie szereg instrumentów, jakie obowiązują na rynku nieruchomości pozwala znacznie zminimalizować ryzyko podczas zakupu i znaleźć dokładnie taką ofertę, która będzie spełnieniem marzeń.


Korzyści dla nabywców

 

Kupno mieszkania od dewelopera niesie za sobą wiele korzyści. Nabywca może odebrać lokal w stanie deweloperskim, dzięki czemu może urządzić go według własnego uznania. A indywidualne wnętrze dopasowane do potrzeb to marzenie wielu kupujących. W nowo zakupionym lokalu możemy samodzielnie zaplanować układ pomieszczeń, stworzyć własną aranżację i zdecydować o wyborze materiałów, mebli czy dodatków. W przypadku wielu inwestycji nabywca może również skorzystać z oferty wykończenia, dzięki czemu odbiera lokal gotowy do zamieszkania.

Dodatkowo, mieszkanie od dewelopera to nowe osiedle z licznymi udogodnieniami. Winda czy podziemny parking to już standard, ale możemy także liczyć na plac zabaw dla najmłodszych, ochronę, monitoring czy przydatne usługi w parterach. To udogodnienia, które inwestor zapewnia wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców.

Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to często również możliwość otrzymania dodatkowych rabatów. Może to być zniżka od kilku do nawet kilkunastu procent, niższa cena miejsca postojowego, brak opłat notarialnych czy komórka lokatorska w cenie lokalu. Dodatkowo mieszkanie od dewelopera, które spełnia określone kryteria, można nabyć w ramach rządowego programu Mieszkanie dla młodych. Oczywiście nawiązując współpracę z daną firmą warto zapytać jakie udogodnienia możemy liczyć - profesjonalna firma chętnie poinformouje o wszystkim, co na temat inwestycji lub okolicy chce wiedzieć nabywca.


Ustawa deweloperska

 

Oprócz wspomnianych udogodnień związanych z samych wyborem mieszkania, warto wspomnieć także o kwestiach związanych z procesem zakupu. Przede wszystkim należy wspomnieć o działaniach wynikających z ustawy deweloperskiej, która weszła w życie 29 kwietnia 2012 roku. Oznacza to, że od tego momentu każda umowa podpisywana pomiędzy nabywcą, a sprzedającym musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Ponadto Klient jeszcze przed kupnem mieszkania od dewelopera i podpisaniem umowy otrzymuje tzw. prospekt informacyjny. Dokument wraz z załącznikami jest wydawany nieodpłatnie na trwałym nośniku informacji, np. płycie CD lub w wersji papierowej. Zawiera on bardzo szczegółowe dane o firmie, jej sytuacji prawno-finansowej czy też przykłady poprzednich, ukończonych inwestycji. Znajdują się w nim także informacje o sąsiedztwie inwestycji – tym samym dowiemy się, co w najbliższej przyszłości może powstać obok osiedla, na którym zamierzamy nabyć lokal. Ustawa szczegółowo określa również treść umowy, warunki i konsekwencje odstąpienia od niej oraz zasady odbioru lokalu czy w końcu przeniesienia własności na nabywcę.


Rachunek powierniczy

 

Obecnie dla nowych inwestycji prowadzony jest także rachunek powierniczy, na który będą przelewany środki nabywców. To gwarancja bezpieczeństwa dla nabywców, gdyż deweloper może korzystać ze środków zgromadzonych na rachunku po ukończeniu kolejnych etapów inwestycji w przypadku otwartych rachunków powierniczych lub po ukończeniu całej inwestycji, w przypadku rachunków zamkniętych. Dzięki temu nabywca zyskuje znacznie większe szanse na odzyskanie wpłat na poczet nowego mieszkania w sytuacji, gdy firma ma problem z ukończeniem inwestycji.

 

Kupuj bezpiecznie i z satysfakcją

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla każdego z nas jest kupno mieszkania od dewelopera, dlatego też zapraszamy do współpracy z członkami OW PZFD. Nasze struktury zasilają tylko zaufane firmy, które cieszą się uznaniem na rynku i działają zgodnie z ustawą, a także Kodeksem dobrych praktyk. Skorzystanie z oferty któregoś z rekomendowanych inwestorów zapewnia bezpieczeństwo i satysfakcję zakupu, który przecież jest jednym z najważniejszych w życiu.