BEZPIECZNY DEWELOPER TO DEWELOPER NALEŻĄCY DO ODDZIAŁU WARSZAWSKIEGO PZFD

Obecny rynek mieszkaniowy, mimo rekordowo wysokiej puli lokali oferowanych do zakupu, nie jest łatwy dla poszukującego własnego „M”. Dlatego tak ważny, oprócz ceny i lokalizacji, jest proces weryfikacji dewelopera. Co prawda tzw. ustawa deweloperska i obecny wymóg przedstawiania prospektu informacyjnego dotyczącego inwestycji skraca znacząco ów proces, jednak warto kupować mieszkanie od sprawdzonej, wiarygodnej i doświadczonej firmy, która zyskała dobrą renomę na rynku, dbając o interesy swoich Klientów i zapewniając im współpracę na wysokim poziomie. Skąd jednak wiedzieć, czy wymarzone mieszkanie buduje taka właśnie firma?

Przede wszystkich warto sprawdzić przynależność firmy do organizacji branżowej – bezpieczny deweloper nie boi się współpracy z innymi i posiada wiele pozytywnych rekomendacji, dzięki czemu można mu zaufać. Przynależność do branżowej organizacji to także pewność, że mamy do czynienia z rzetelnymi specjalistami. Takie właśnie firmy zrzesza Oddział Warszawski Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Firmy należące do Oddziału Warszawskiego PZFD nie tylko przestrzegają Kodeksu dobrych praktyk w relacjach Klient – firma, ale także są uczciwymi partnerami dla kupującego. Przynależność firmy do Związku to przede wszystkim korzyści dla kupujących. A pewność, że wybrana inwestycja faktycznie powstanie to dla kupujących mieszkanie rzecz bezcenna.

Co istotne, bezpieczny deweloper należący do Związku nie tylko samoczynnie i dobrowolnie zobowiązuje się do przestrzegania ustalonych, przyjaznych Klientowi standardów, ale jest on także weryfikowany przez Związek, który czuwa nad prawidłowym wykonaniem zobowiązań i reaguje w przypadku zgłoszeń i zapytań od kupujących mieszkania.

Gdy wiemy już, że firma, z której usług chcemy skorzystać, jest członkiem Oddziału Warszawskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich czas dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Dobrym sposobem jest wizyta na osiedlach wcześniej wybudowanych. Pozwala to na zobaczenie, w jakim stylu firma buduje, z jakich korzysta materiałów czy też jak wykańcza części wspólne. Trzeba jednak pamiętać, że każda inwestycja jest inna, a jej ostateczny wygląd uzależniony od wielu czynników, takich jak np. rodzaj osiedla. Inne standardy obowiązują w przypadku apartamentowców, inne zaś w segmencie budownictwa popularnego.

Kolejnym krokiem w procesie weryfikacji bezpiecznego dewelopera jest wizyta w biurze sprzedaży. Tam, podczas rozmowy z doradcą, uzyskamy szczegółowe informacje odnośnie samego osiedla, standardu wykończenia, planowanych atrakcji czy ciekawych rozwiązań. Warto pytać nawet o szczegóły, bo zakup mieszkania to często inwestycja na długie lata. Nastawienie handlowców oraz ich wiedza na temat osiedla to także dobry sposób na weryfikację. Dlatego też firmy zrzeszone w Oddziale Warszawskim PZFD dbają o najwyższe standardy obsługi Klientów tak, aby proces zakupu mieszkania był maksymalnie prosty i przejrzysty dla kupującego.

Lista bezpiecznych deweloperów zrzeszonych w Oddziale Warszawskim PZFD znajduje się w zakładce „członkowie”. Znajdą tam Państwo wykaz wszystkich firm, jakie należą do naszych struktur, a także będą mogli bezpośrednio przenieść się na ich strony internetowe, by zapoznać się z pełną ofertą każdego przedsiębiorstwa.

KODEKS DOBRYCH PRAKTYK

Wszystkich poszukujących mieszkania zachęcamy do zapoznania się z zasadami Kodeksu dobrych praktyk, jakie wobec swoich Klientów stosują firmy zrzeszone w Oddziale Warszawskim PZFD. Są to wytyczne, które są dla nas najważniejsze i pozwolą Państwu przejść przez cały proces bezproblemowo.