10 maja Centrum Nauki Kopernik stało się miejscem spotkań architektów, urbanistów, inwestorów, przedstawicieli władz miasta oraz lokalnych społeczności. III edycja konferencji Warsaw Days, organizowanej przez Oddział Warszawski Polskiego Związku Firm Deweloperskich we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy, odbyła się pod hasłem Warszawa przyszłości i to właśnie przyszłość stolicy stała się tematem ożywionych dyskusji uczestników, zarówno w kwestiach dotyczących prognozy demograficznej, jak i zagrożeń dla dalszego rozwoju stolicy.

Uczestnicy zgodnie jednak stwierdzili, że dalszy rozwój miasta uzależniony jest od jego zdolności do pozyskiwania inwestorów tworzących miejsca pracy, które mają za zadanie przyciągnąć do stolicy nowych mieszkańców. A to właśnie ich potrzeby powinny wyznaczać kierunki rozwoju. Mieszkańcy Warszawy oczekują nie tylko miasta przyjaznego, ale przede wszystkim zielonego.

Opracowywana obecnie strategia rozwoju miasta kładzie szczególny nacisk na realizację działań, które poprawią jakość życia i sprawią, że stolica stanie się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem do życia w niczym nie ustępując takim metropoliom jak Berlin czy Madryt, który jest jednym z tych miast, które stawiają na zrównoważony rozwój w oparciu o konkretną strategię. Warszawa ma więc na kim się wzorować. Cieszę się, że mogę być w Warszawie w chwili, gdy toczy się tu tak inspirująca dyskusja – podkreślił w czasie konferencji gość specjalny wydarzenia – założyciel i honorowy prezes „Fundation Metropoli” Alfonso Vegara.

***

Konferencja Warsaw Days 2016 była transmitowana on-line przez Urząd m.st. Warszawy i jest dostępna pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=XVDQWvG-16A

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie warsawdays.pl

WD2016 3

WD2016 9

WD2016 21

WD2016 28