Szanowni Państwo,

początek nowego roku to przede wszystkim doskonały moment na analizę dotychczasowych działań oraz wyznaczenie nowych celów na nadchodzące miesiące. Jak Państwo zapewne wiedzą, miniony rok był bardzo intensywny. Nie tylko wzięliśmy udział w wielu ciekawych inicjatywach, jak Piknik z klimatem czy akcja sadzenia drzew w ramach platformy Partnerstwo dla Klimatu, ale także rozpoczęliśmy własne inicjatywy – choćby I edycję cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem mediów Rankingu Dzielnic Warszawy. Ponadto, pod koniec zeszłego roku spotkaliśmy się z częścią z Państwa na niezwykle ważnym dla nas Walny Zebraniu, podczas którego wybraliśmy nowe władze Oddziału.

W 2015 roku czeka nas nowe otwarcie, także w naszej współpracy z miastem stołecznym Warszawą. Jest to wynikiem zmian władz w Ratuszu – sprawy związane z infrastrukturą od tego roku podlegają wiceprezydentowi Olszewskiemu, zaś te dotyczące inwestycji i spółek miejskich –  wiceprezydentowi Wojciechowiczowi. W związku z tymi zmianami planujemy w najbliższym czasie spotkanie w celu omówienia realizacji bezterminowego porozumienia z miastem i określenia z kim w jakim zakresie będziemy współpracować. Planujemy dodatkowo wprowadzenie nowego projektu, którego celem będzie włączenie członków Oddziału w etap wczesnych konsultacji dotyczących planów miejscowych. Zależy nam, aby odbywały się one na poziomie konsultacji z biurami architektury, jeszcze przed konsultacjami publicznymi. To ważny temat, dlatego mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przyniesie pozytywne rezultaty.

Naszym celem w bieżącym roku jest również organizacja II edycji Warsaw Days, targów, które chcielibyśmy na stałe wprowadzić do kalendarza warszawiaków. Obecnie pracujemy nad ostateczną formułą wydarzenia. Ponadto planujemy organizację II edycji Rankingu Dzielnic Warszawy oraz rozpoczęcie warszawskiego konkursu mieszkaniowego, którego celem jest wyłonienie najciekawszych inwestycji deweloperskich w stolicy. Mamy nadzieję, że z Państwa pomocą i zaangażowaniem uda nam się zrealizować założone cele.

Na koniec, chciałbym Państwu życzyć, aby rok 2015 był pełen sukcesów, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.


 

Paweł Putkowski,
prezes Oddziału Warszawskiego PZFD